AR-GE

Firmamız, kuruluşunun ilk yıllarında Bonar-Long lisansı ile üretime başlamış ve kısa sürede, bilime, araştırma ve geliştirmeye dayalı, sürdürülebilir Maksan Proje Normlarını (MAP) geliştirmiştir.

45 yılı aşkın süredir, Tasarım ve Üretimimizin ayrılmaz bir parçası olarak, Ar-Ge kültürü içerisinde yürüttüğümüz tüm araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi 2018 yılı içerisinde aldığımız karar ile bir ileri aşamaya taşıma gayretine girdik. Bu gayretimizin bir sonucu olarak, 5746 sayılı kanunun tüm gerekliliklerini yerine getirip, başvuru sürecimizi tamamladık ve nihayet 16 Ekim 2018 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Onayı ile resmi olarak  “MAKSAN AR-GE MERKEZİ” ni kurmus olduk.

Ar-Ge merkezimizin ;

122 ’lik kısmı ofis,
134 ’lik kısmı laboratuvar ve test alanından oluşmakta olup,

Ar-Ge için ayırdığımız toplam alan 256 ’dir.

Önümüzdeki süreçte sadece tasarımını ve üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz ile sınırlı kalmadan, makine tasarımından, iş akış prosesi’ne ve malzemeye kadar üretimimiz ile doğrudan veya dolaylı olarak ilgili diğer tüm konularda da araştırma ve geliştirme faaliyetlerini arttırmak ve bu anlamda hem Ar-Ge için ayırdığımız alanı, hem de Ar-Ge personelimizi arttırmak en öncelikli hedefimizdir.

DUYURULAR

MAKSAN  AR-GE  MERKEZİ OLMAYA  HAK KAZANDI

MAKSAN  AR-GE  MERKEZİ  OLMANIN  GURURUNU  YAŞIYOR

————————————————————————————


SANAYİ ve TEKNOLOJİ BAKANLIĞINDAKİ AR-GE TOPLANTIMIZDAN

"


MALATYA TEKNOKENT EKİBİNİN AR-GE MERKEZİMİZE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

"


MALATYA İNÖNÜ  ÜNİVERSİTESİ  REKTÖRÜ SN. PROF.DR. AHMET  KIZILAY’ IN  AR-GE  MERKEZİMİZE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

"