Ürün Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar 

MAKSAN, yüksek enerji kayıplarının önlenmesi ve bu alanda dünya standartlarına ulaşılması için büyük çabaların sarfedildiği ülkemizde, teknik tanımı ile "boşta ve yükte ki yüksek kayıpların önlenmesi için önemli görevler üstlenen TEDAŞ, TSE ve transformatör üreticileri kadar, elektrik kullanıcılarının da transformatör seçimlerini bilinçli yaparak bu önemli sorunun çözümüne katkı sağlayacağına inanmaktadır.

Transformatörde boşta ve yükte ki yüksek kayıplar, ülke ekonomisin ve müşterinin katlandığı bir giderdir. Transformatör ömrünün 20 yıl olduğu düşünüldüğünde, elektriğin tüketildiği veya tüketilmediği durumlarda dahi, trafodaki kayıplar, kullanıcının faturasına, fark etmediği veya kullanmadığı gider olarak yansır. Kullanıcı, aktif olarak kullanmadığı bu gideri, 20 yıl süresince her ay ödemek durumundadır.

Enerjinin çok kıymetli olduğu bu dönemde, hem ülkemiz için, hem de sanayicimiz için göz ardı edilemiyecek bir giderdir. Bu sebeple, kullanılan transformatörün TEDAŞ şartname ve standartlarına uygun imal edilip edilmediği son derece önemlidir.

MAKSAN, 35 yıldır tüm çalışanlarıyla birlikte, yürekten inandığı ve temel çalışma prensibi olarak benimsediği, "Kaliteden ödün vermeden üretme" anlayışıyla ürettiği ürünlerinin getireceği müşteri memnuniyetinin, geleceğinin garantisi olduğuna inanmaktadır.

 
 
 BİZE ULAŞIN

MERKEZ FABRİKA

Elazığ Karayolu 9. Km P.K.: 67
MALATYA
Tel: (0 422) 341 00 90 (pbx)
Faks: (0 422) 341 00 99
e-mail: maksan@maksan.com.tr
 
İSTANBUL ŞUBE
Yıldız Posta Cad. Akın Sitesi
No.: 12 D. 72
Gayrettepe / İSTANBUL
Tel: (0 212) 274 37 07 (pbx)
Faks: (0 212) 274 37 05
e-mail: maksanist@maksan.com.tr
         
       
© MAKSAN A.Ş. 2007